Halloween :)

HALLOWEEN- jest to zwyczaj związany z maskaradą, odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach 31 października. Najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie , Irlandii, i Wielkiej Brytanii. Wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain.
31 października wszystkie amerykańskie dzieciaki trzymając w rękach kubełki w kształcie dyni wyruszają na coroczny obchód sąsiadów, którzy obdarowują je łakociami. Poprzebierane w groźne stroje wampirów, czarownic i duchów mogą okazać się złośliwe, gdy gospodarz domu nie otworzy przed nimi drzwi lub mimo prośby’’ TRICK OR TREAT’’ (to znaczy cukierek albo psikus) odmówi smakołyków.
        W naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy HALLOWEEN. Część naszych Przedszkolaki ukryła twarze za maskami. Inne zaś przyszły przebrane m.in.: za duchy, pająki, czarownice itp. W salach królował kolor czarny i pomarańczowy. A atrakcją dnia była impreza przedszkolna, podczas której dzieci uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach. Były to np.:  wyścigi na miotle, zjadanie ciastek zawieszonych na nitkach bez użycia rąk, przejście przez bagno oraz wiele innych rozrywek.  Starsze dzieci również miały możliwość zobaczyć co dynia ma w środku, a także nadać jej inny kolor, malując ją farbami wg własnego pomysłu.  Najmłodsi malowali farbami kolorowankę „Dynia Halloween” oraz wykonali pracę plastyczną „Pajęczyna”. Pomysłowości dzieciom jak i nauczycielom nie brakowało. Wszyscy świetnie się bawili, poznając tradycje i zwyczaje związane z amerykańskim świętem.  Nie zabrakło również słodkości. To była świetna zabawa! 

« 1 z 2 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.