Dzień Kropki 2020

Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie,
U motylka plamek kilka służy ku ozdobie,
W drobne cętki storczyk giętki liliowe tuli płatki,
Bo na kropki widać moda, więc trzeba dojść do wniosku,
Że w tym właśnie jest uroda, że piegi są na nosku.”
 
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki- święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadki, której rozwiązaniem było hasło „kropka”. Dzieci wysłuchały opowiadania o dziewczynce- Vashti, autorstwa Petera H. Reynoldsa, a następnie zastanawialiśmy się wspólnie nad przesłaniem płynącym z tego utworu.
Odpowiadaliśmy również na pytania:
• Co to jest talent?
• Jaki mam talent?
Wysłuchaliśmy również piosenki pt.: .,,Biedroneczki są w kropeczki „
Następnie dzieci określiły, jaki kształt ma kropka oraz gdzie w życiu codziennym można ją spotkać.  Kolejnym etapem zajęć była rozmowa na temat tego, jacy chcielibyśmy być. Wspólnie z dziećmi naklejaliśmy odpowiednie określenia na wcześniej przygotowane kropki. Następnie dzieci zamaczały palce w kolorowych farbkach i ozdabiały kropki swoimi odciskami palców.
Na koniec uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną na świeżym powietrzu oraz zabawie matematycznej: ,,Kropki muchomora”. Bez wątpienia wiele czasu poświęciliśmy także na kreatywne wykonanie prac plastycznych- „Kropeczki” i „Kropkowa tęcza” – przedszkolaki wyklejały tęczę kropkami z plasteliny,  – kropka stała się inspiracją, a przeczytane dziś przez nas opowiadanie Reynoldsa z pewnością pomogło niektórym dzieciom uwierzyć we własne możliwości.
 
« z 3 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.