Warsztaty plastyczne z RODZICAMI (05.2018r.)

W naszym  przedszkolu odbył się bardzo ważny dzień dla dzieci. Otóż od dłuższego czasu nie mogli się doczekać spotkania  z najbliższymi w przedszkolnej sali – miejscu w którym spędzają bardzo dużo czasu. Warsztaty plastyczne są wspaniałą okazją do zacieśniania relacji dziecko-rodzic. Umożliwiają one odreagowanie napięć, kształtują pamięć wzrokową, rozwijają wyobraźnię oraz twórcze myślenie, a co najważniejsze zręczność manualną. Obecnie trudno przecież znaleźć czas dla swoich pociech, ze względu na ogrom obowiązków. Dziecko zaś pragnie wspólnej zabawy i uwagi.

Grupa „Motylków” zajęła się robieniem wielkich stokrotek z wykorzystaniem bibuły. Dzieci podczas warsztatów doskonaliły swoje umiejętności plastyczne. Wycinały, formowały, kleiły, i ugniatały bibułę. Rodzice z dziećmi wspólnymi siłami bardzo sprawnie wykonały prace – teraz stokrotki są ozdobą naszej wystawy, a nasze warsztaty przyniosły wiele radości przedszkolakom i ich rodzicom.

Tematem warsztatów u „Pszczółek” były wakacje, nie każdemu przedszkolakowi uda się spędzić wakacje nad morzem, ale większość dzieci chciałoby mieć w swoim domu coś co kojarzy im się z piaszczystymi  plażami i pełnymi wody morzami.  Głównym celem naszych zajęć było wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym, organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystywaniu posiadanych sprawności i umiejętności i udoskonalenie ich poprzez współpracę z dorosłymi. Pierwszym etapem zajęć była część powitalna przygotowana przez dzieci – wierszyk wraz z pokazywaniem pt.: „Buch, buch, buch „. Wiersz służył nie tylko rozwojowi mowy, ale także kształcił pamieć i myślenie, doskonalił orientację w schemacie własnego ciała oraz rozwijał koordynację, wzrokowo-ruchowa. Następnym punktem zajęć była część główna, czyli stworzenie Latarni Morskich, i słoiczków z rybami lub innymi morskimi skarbami – tutaj liczyliśmy na inwencję twórczą przedszkolaków i ich najbliższych. Każdy „lepił” w swoim słoiczku coś co najbardziej kojarzy mu się z wakacyjnym morzem. Trudniejszym zadaniem nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla rodziców okazało się stworzenie, wycięcie i sklejenie latarni morskich, które na końcu pięknie pomalowali farbami. Wspólna praca zbliżyła dzieci i rodziców i ukazała przede wszystkim dorosłym jak wiele trudu ich pociechy muszą włożyć w wykonanie prac zadanych na zajęciach.
« 1 z 3 »

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.