Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej – Akademia Aquafresh – UŚMIECH DZIECKA (zajęcia 1-3 z 8)

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło kolejny już raz do realizacji  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej –„Akademia Aquafresh”.

Powstał on z myślą o ochronie zdrowia dzieci, aby poprzez działania edukacyjne obudzić w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć zasięg tak poważnego problemu, jakim jest próchnica. Bohaterowie Akademii – Pastusie: Milky, Lilly i Billy, Szczotkuś, Zębuś oraz Robaczek Próchniaczek zachęcają dzieci do mycia ząbków zabawą i różnymi zadaniami.

W ramach realizacji założeń programu, przedszkolaki uczestniczyły  już w trzech  ciekawych zajęciach. Bohaterowie Pastusiowej Krainy towarzyszyli im każdego dnia. Dużą popularnością cieszyły się postacie drugoplanowe tj. Robaczek Próchniaczek oraz Cukierkowy Łobuz . Podczas zajęć dzieci dowiedziały się,  jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, dlaczego ważne są regularne wizyty u dentysty, poznały budowę zęba, a także nauczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego.

Dzieci rozwiązywały zagadki i kolorowały obrazki, słuchały bajek, uczyły się piosenek. Każde zajęcia kończyły się utrwalaniem poznanych wiadomości.

« z 2 »

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.