Akcja policyjna „Jabłko czy cytrynka” 2024

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się akcja „Jabłko czy cytrynka” przeprowadzona przez Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Myślenicach wraz z naszymi przedszkolakami. Akcja ta miała na celu zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym.
Przedszkolaki ze swoimi Paniami, wyznaczyły specjalne miejsce dla dzieci uczestniczących w akcji, przygotowały kolorowe banery tematyczne oraz stoisko z jabłkami i cytrynkami. Podczas akcji dzieci razem Policjantami dokonywały pomiaru prędkości oraz zatrzymywały pojazdy do kontroli. Dla kierowcy, który nie popełnił wykroczenia podczas kontroli dzieci przygotowały rymowankę „Drogi Kierowco przepisów przestrzegałeś, dlatego jabłuszko dostajesz” oraz nagradzały ich wielkimi brawami i słodkim jabłuszkiem. Kierowcy,  którzy popełnili wykroczenie musieli wysłuchać przygotowanej przez dzieci rymowanki „Kto przepisów drogowy nie szanuje, ten cytryny posmakuje!”, a w drodze wyjątku wyjątkowo – tylko dzisiaj –  zamiast mandatu, kierujący mógł zjeść od dzieci plasterek kwaśnej cytryny, zamiast otrzymać mandat. Kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą, z uśmiechem na twarzy przyjmowali plastry kwaśnego owocu obiecując poprawę. 
Na koniec dzieci podziękowały Policjantom za przeprowadzoną akcję, zaśpiewały piosenkę „Halo, Panie Policjancie”, wyrecytowały wierszyk i zrobiły sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.
Życzymy bezpiecznych wakacji ! 🙂

 

« z 7 »

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.