Mikołajki 2023

Dzisiejszy dzień jest najbardziej wyczekiwanym dniem  w całym roku. To dzień radości, spełniania marzeń i uśmiechu – a to wszystko za sprawą wizyty Świętego Mikołaja. Na początku zajęć dzieci oglądały albumy/książki związane z Mikołajem oraz  wysłuchały bajki ,,Idą Święta” i odpowiadały na pytania związane z jej treścią:
– jaki problem miał Mikołaj,
– kto pomógł go rozwiązać,
– czy bajka skończyła się dobrze czy źle?
Z kart demonstracyjnych przedszkolaki dowiedziały się:
– kim był święty Mikołaj,
– gdzie mieszka Mikołaj (w Laponii),
– jakie są symbole mikołajowe (dzwonek, skarpeta świąteczna, czapka mikołajkowa, renifer, elf, worek na prezenty, prezenty, sanie),
– kiedy w Polsce obchodzimy Mikołajki,
– kim są pomocnicy świętego Mikołaja,
– kto przynosi prezenty,
– ile razy w roku przychodzi do nas św. Mikołaj?
Przedszkolaki poznały też imiona reniferów św. Mikołaja (Kometek, Amorek, Pyszałek, Błyskawiczny, Fircyk, Złośnik, Profesorek i Rudolf) oraz rozmawiały o tym, aby w tym dniu pamiętać o innych. Następnie wykonaliśmy zadanie z kalendarza adwentowego (wykonaj laurkę dla Świętego Mikołaja). Dzieci opowiadały co napisały w liście do Mikołaja i czy dostały wymarzone prezenty. Omówiliśmy wygląd świętego Mikołaja (długa broda, czerwone ubranie, duży brzuch), jak wyglądają jego pomocnicy – elfy. Następnie dzieci przeliczały ciasteczka i karmiły wesołego Mikołaja doskonaląc przy tym umiejętności matematyczne, wzięły udział w zabawie matematycznej z klamerkami, wypełniły tematyczne karty pracy oraz wykonały pracę plastyczną „Święty Mikołaj”. Później z niecierpliwością wyczekiwały wizyty Świętego Mikołaja, nasłuchiwały dzwonków jego sań i z ciekawością wyglądały przez okna – i w końcu nasz gość się pojawił! Wizytę Mikołaja przedszkolaki uświetniły pięknie recytowanymi wierszykami i piosenkami. Na twarzach dzieci zagościł uśmiech, a prezenty które otrzymały jeszcze bardziej nadały magii dzisiejszemu spotkaniu.  Na zakończenie każde dziecko wzięło udział w pamiątkowej sesji zdjęciowej ze św. Mikołajem.

 

« z 7 »

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.