Logopedia – zajęcia w grupach

Celem naszych kolejnych zajęć logopedycznych  było: doskonalenie umiejętności dokonywania syntezy fonemowo-logotomowej, wydłużanie fazy wydechowej i ćwiczenia oddechu przeponowego, regulowanie mocy i długości wydechu, kształcenie uwagi słuchowej, usprawnianie aparatu artykulacyjnego, oraz usprawnienie grafomotoryki.

Podczas tych  zajęć dzieci  wysłuchały wierszyka, Gimnastyka języka podczas którego wykonywały wskazane w nim zadania.

Gimnastyka języka

Na początku jest rozgrzewka

Językowa wprzód wywieszka.

Cały język wyskakuje

Wszystkim nam się pokazuje.

Brawo! Brawo! (kląskanie)

W dół i w górę.

W lewo , w prawo

Pięknie ćwiczy!

Brawo! Brawo! (kląskanie)

Już rozgrzewka zakończona

Ząbki liczyć przyszła pora!

Język ząbki poleruje

Każdy dotknie i wyczuje”

Następnie bawiły się m.in.  w zabawę „Huśtanie misia”.  Tę zabawę wykonywały w pozycji leżącej. Wybranego przez siebie misia, dzieci położyły na swoich brzuszkach. Przy wdechu (powietrze dzieci nabierały nosem) – miś huśta się do góry (przepona wyraźnie się uwypukla), przy wydechu (powietrze wypuszczały ustami) – miś zjeżdża w dół, brzuch opada. Misiu nie  mógł spaść, oddech musiał być wolny i równy.

Dzieci poznały również piosenkę   Wdech i wydech”: Wdech i wydech zawsze w zgodzie i od święta i na co dzień.  ref. Wdech to ja,wydech ty,raz i dwa,raz, dwa, trzy…. ” Dzieci dobierały się paramy. Jedno dziecko to wdech, drugie dziecko to wydech. Podczas śpiewania zwrotek podały sobie ręce i poruszają się w koło. W czasie refrenu zatrzymywały się i klaskały.

 Następnie, królowała zabawa „Wyścig piórek”, która wywołała na twarzach dzieci szeroki uśmiech. Każdy zawodnik otrzymał piórko i rurkę,  dzieci dmuchając, przesuwały piórka po torze, prosto do mety. Po wyścigu dzieci  bez pomocy rąk, tylko dmuchając, próbowały utrzymać piórko  jak najdłużej  w powietrzu.

Na koniec utrwaliły głoskę „sz”.

To był kolejny wspaniały dzień!

« 1 z 2 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.