Dzień Kundelka 2023

Jest to bardzo czujne zwierzę,
w nocy pilnie domu strzeże,
usłyszycie go z daleka,
gdy na obcych głośno szczeka.

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kundelka. Jego celem było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, poznawanie obowiązków jakie spoczywają na właścicielu czworonogów, zachęcanie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom oraz ukazanie uczuć i emocji, jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom. Na początku dzieci wysłuchały zagadki tematycznej o psie oraz bajki edukacyjnej ,,Smutasek”, która na początku opowiadała o smutnym losie pieska – znudził się on właścicielom i został porzucony, ale na jego drodze pojawiła się osoba, która go przygarnęła i pokochała. Po wysłuchaniu tekstu dzieci nazywały poszczególne emocje, które towarzyszyły pieskowi: od smutku do radości.
Przedszkolaki słuchały też informacji na temat psów:
– co jedzą,
– czego potrzebują,
– jak należy o nie dbać,
– jak się z nimi bawić.
– jakie są rasy psów i czym się różnią od kundelków – i wiedzą już, że nie ważne czy pies to kundelek czy rasowy – każdy zasługuje na miłość i uwagę.
Następnie dzieci opowiadały o swoich pieskach np.: jak się wabią, gdzie chodzą z nimi na spacery, czy pieski śpią w domu czy w budzie. Przypomniały sobie również jak nazywa lekarz, który leczy zwierzęta (weterynarz). Wymieniły znane im z bajek pieski np.: Reksio, Scooby Doo, Pluto, Zuma, Rocky, Marshall, Chase itd.  Następnie dzieci ćwiczyły umiejętności matematyczne: układały kości od największej do najmniejszej i przeliczały je, dodawały i odejmowały oraz układały puzzle z pieskami i oglądały gazetki/albumy z nimi związane. Podczas zabawy ruchowej dzieci zamieniły się w pieski, chodząc na czworaka szukały kości, chodziły slalomem po dywanie, po czym bardzo zmęczone odpoczywały na dywanie. Na koniec zajęć słuchały piosenek „Pieski małe dwa” i „Kundel Bury” oraz wykonały pracę plastyczną.

« z 5 »

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.