Dzień Dziecka 2024

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Pierwsze obchody Dnia Dziecka w Polsce odbyły się w 1929 roku i do dziś obchodzone są w sposób bardzo szczególny tak, aby dzieci czuły się kochane, wyjątkowe, ważne oraz aby podkreślić znacznie ich praw. Dzieci w tym dniu otrzymują prezenty oraz organizowane są specjalne wydarzenia: festyny, konkursy, pokazy czy wycieczki. Współczesny Dzień Dziecka to okazja do doceniania radości, kreatywności i beztroski dzieciństwa.
Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się jak w innych krach obchodzone jest to święto:
Japonia – domownicy modlą się za zdrowie i szczęście,
Meksyk – dzień radości, zabawy i słodyczy, rozbijane są piniaty z których wysypują się słodycze,
Indie – dzieci biorą udział w konkursach, zabawach, przedstawieniach, nauczyciele przebierają się za uczniów i przygotowują występy.
Zapoznaliśmy się też z ciekawostkami związanymi z Dniem Dziecka na świecie np.:
– Japończycy świętują dzień dziecka dwa razy w roku – dziewczynki 3 marca, chłopcy 5 maja,
– w Indiach dzieci nie muszą zakładać mundurków do szkoły w tym dniu,
– w Chinach dzieci mają  wtedy wolne od szkoły.
W Naszym Przedszkolu również nie zabrakło atrakcji z okazji Dnia Dziecka i świętowaliśmy go aż przez 3 dni.
Aby umilić ten szczególny czas  w pierwszym dniu przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach na świeżym powietrzu. Były  zawody w przeciąganiu liny w kategoriach  np.: dziewczynki – chłopcy, Żabki – Kotki, chodzenie po linie – ćwiczenie koncentracji, rzut do pachołka – ćwiczenie celności,  wyścigi rowerowe slalomem, chodzenie pod lina i nad liana oraz przeskakiwanie obunóż przez obręcze i bieg slalomem -wykazanie się zwinnością. Odbyły się też zabawy z chustą animacyjną – dzieci przechodziły pod nią, gdy usłyszały swój kolor, celowały piłką w pola z odpowiednią liczbą lub symbolem oraz falowały nią w odpowiednim tempie. Nie zabrakło też zabaw z balonami: Fruwające balony, Ćwicz z balonem, Spacer z balonikiem, Muzyka balonikowa. Podczas zabawy nie zabrakło zdrowej rywalizacji i uśmiechu. Za wykonanie ćwiczeń dzieci otrzymały dyplomy.
Kolejny dzień chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci był to dzień w którym w przedszkolnym ogrodzie zostały rozłożone cztery dmuchańce rożnych wielkości, na których dzieci bawiły się, aż do  końca dnia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku w postaci lodów i cukierków.
W ostatnim dniu świętowania dzieci zostały zaproszone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej na teatrzyk –  Z szufladki Dorotki pt.: „Czerwony Kapturek – jeszcze inna historia”, podczas którego dowiedziały się jak wilk za namową babci przeszedł na dietę warzywno-owocową. Po przedstawieniu był czas na rozmowę tematyczną, słodki poczęstunek, pamiątki i wspólne zdjęcie.
To był naprawdę cudowny czas! 🙂

 

 

« z 28 »

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.