Bezpieczne wakacje 2023

Gdy na wakacjach z rodzicami wypoczywasz,
Dużo niezwykłych przygód przeżywasz.
Nie zapomnij jednak o rzeczy ważnej,
By bezpieczeństwo zachować w sytuacji każdej.

Zaczęły się wakacje, czas zabawy i odpoczynku, a każdy  ma swój pomysł na jego spędzenie: wyjazd na własną rękę, wycieczka zorganizowana, kolonia, półkolonia, kursy językowe.  Ważne jednak żeby w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie. Dzień zaczęliśmy od przypomnienia sobie pór roku, zaznaczeniu, że okres wakacji przypada w lecie oraz uświadomieniu dzieciom gdzie jest największy upał za pomocą wiersza „Wakacyjne zasady”. Następnie dzieci oglądały film edukacyjny, który związany był z tematyką dzisiejszego dnia. Po nim odbyła się burza mózgów podczas której dzieci szukały odpowiedzi na pytania:
– co to jest lato?
– kiedy się rozpoczyna ?
– co robimy w wakacje?
– jak zachować bezpieczeństwo na wakacjach?
Dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych planach wakacyjnych i wymieniały czym możemy podróżować. Rozmawialiśmy o tym jak należy ubierać się w upalne dni,  poznały warunki atmosferyczne, które występują podczas okresu letniego i dowiedziały się jak się należy zachować / co robić gdy spotkamy np.:  niedźwiedzia, kleszcza, komara.  Przypomnieliśmy sobie też najważniejsze zasady bezpieczeństwa:
– chronienie głowy przed słońcem,
– smarowanie kremem z filtrem,
– picie dużej ilości wody, która zapobiega odwodnieniu,
– nie rozmawianie z obcymi,
– nie oddalanie się od opiekunów,
– pływanie w wyznaczonych miejscach,
oraz utrwaliliśmy sobie numery alarmowe. Przedszkolaki naśladowały pływanie, smarowanie kremem, przypomniały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię oraz pakowały plecak, do którego włożyły to co jest potrzebne na wycieczkę w upały. Wykonały prace plastyczne do tematu zajęć /  kodeks wakacyjnych zasad / łączyły obrazki z ich cieniami przy piosence „Bezpieczne wakacje”.

« z 4 »

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.