Światowy Dzień Żyrafy 2019

„Długą ma szyję, łatki na ciele. Listków akacji w dzień zjada wiele. Nawet gdy śpi, na nogach stoi, bo dzikich zwierząt bardzo się boi. (…) „
„Żyrafa” K. Bednarek.

Dziś za sprawą Dnia Żyrafy wzbogacaliśmy wiadomości na jej temat. Aktywizowaliśmy myślenie przedszkolaków poprzez analizowanie treści zagadek i podawanie ich rozwiązań.
Okazało się, że dzieci bardzo dobrze zapamiętały to zwierzę z naszej ostatniej wycieczki do ZOO, gdzie miały możliwość oglądania żyrafy na żywo. Przyglądaliśmy się jej wyglądowi, i zastanawialiśmy się dlaczego żyrafy mają taki kolor. Okazało się, że jest to kamuflaż przed zagrażającymi im zwierzętami. Przedszkolaki wysłuchały również innych ciekawostek i nie kryły zdziwienia słysząc, że żyrafy śpią na stojąco. Przypomniały sobie zabawną żyrafę (Melmana) z bajki MADAGASKAR oraz jej przyjaciół. Później dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych tj.”Podniebny lot ” ,”Taniec dzikich zwierząt” , „Widzę sawannę z góry” „Żyrafy”, „Liczę długość szyi Żyrafy”. Świetną zabawę sprawiło im dopasowywanie nazw zwierząt do przypisywanych im zwykle cech, np.”mądry jak sowa”. Nie zabrakło również wiersza L.J.Kerna „Żyrafa u fotografa ” i rozmowy na jego temat. Następnie dzieci budowały z klocków domki dla figurek żyraf, i w różnych książeczkach wyszukiwały tych wyjątkowych zwierzątek. Na koniec w pracach plastycznych starały się odwzorować wygląd naszego bohatera dnia oraz wykonały pracę plastyczną – makietę SAWANNA.

« 1 z 3 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.