Zimowe warsztaty plastyczne dla rodziców 2018

„To zielone drzewko ,
ten zapach igłiwa.
Jak uścisk matczyny,
serce uszczęśliwia.”
(L.Marjańska )
W naszym przedszkolu panuje wyjątkowy świąteczny nastrój, nastał grudzień i wraz z nim przedszkolaki mają wiele świątecznych atrakcji, spotkanie z Mikołajem, ubieranie choinki, ozdabianie sal adekwatnie do zbliżających się świąt. I jak co roku w okresie przedświątecznym zaplanowaliśmy również szczególne zajęcia dla dzieci, którym w nich  towarzyszyli  im rodzice – ZIMOWE Warsztaty z Rodzicami. Jest  to dla dzieci nieocenione źródło radości, ponieważ wszelkiego rodzaju pośpiech przed przygotowaniami do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uniemożliwia często wspólne spędzanie czasu. Te nasze zajęcia miały na celu rozbudzenie aktywności rodziców i dzieci oraz stwarzanie sytuacji zadaniowych i twórczych sprzyjających bliskiemu kontaktowi emocjonalnemu dziecka z rodzicem. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na przybycie rodziców do przedszkola.
Starszaki przywitały rodziców pastorałką „Od serca do ucha „, a także kolędą „Tobie mały Panie”. Przed rodzicami stanęło trudne zadanie zrobienia stroików świątecznych oraz przyozdobienie ich własnoręcznie wykonanymi ozdobami m.in.: bombkami, łańcuchami. Trudność była tym większa, gdyż większość robiła je po raz pierwszy. Niemniej jednak wszyscy poradzili sobie z wykonaniem zadania.
Dla większości dzieci z grupy wiewiórek była to zupełna nowość. W końcu się doczekali – rodzice przyszli do ich przedszkola gotowi do współpracy ze swoimi pociechami. Przy świątecznych kolędach i pięknie ozdobionej  przez dzieci choince, wszyscy wysłuchali jakie zadanie mają do wykonania. Rodzice mieli za zadanie wykonanie choinki z włóczki. Przyniesiony styropianowy stożek należało obtoczyć namoczoną włóczka i według inwencji twórczej dzieci ozdobić różnymi dostępnymi materiałami. Rodzice gotowi do pracy zabrali się za wykonanie zadania, dzieci w nowej sytuacji odnalazły się świetnie i wspólnie powstały piękne świąteczne ozdoby.

« 1 z 5 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.