Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019

„Trzyma się mamy spódnicy. Patrzy w lewo, patrzy w prawo. Mama bije Uli brawo. Potem jeszcze w lewo wzrok i już pierwszy robią krok. (…)”.
A. Bober „Ula stoi przy ulicy”

Celem ogólnym dzisiejszych zajęć było opanowanie i przestrzeganie przez naszych przedszkolaków zasad bezpiecznego zachowywania się w ruchu drogowym i wyrabianie nawyku prawidłowego poruszania się na ulicy. Dzieci wysłuchały bardzo uważnie wielu wierszy, w których były zawarte ważne zasady bezpieczeństwa m.in.:
„Uwaga! Nie gap się ” i „Pięć zasad” H. Łochockiej ,” „Światła na skrzyżowaniu” W. Fabera, „Kolorowe znaki” K. Wiśniewskiego. Następnie dzieci obejrzały ilustracje przedstawiające znaki drogowe oraz różne sytuacje drogowe. Ich zadaniem było ocenienie czy zachowanie przedstawione na obrazku było bezpieczne czy nie. W zagadkach słuchowych dzieci rozpoznawały i nazywały dźwięki z ulicy, próbowały również odpowiedzieć na zagadki słowne Ewy Stadtmuller związane z ruchem drogowym. Dzieci zamieniały się w pojazdy poruszające się na drodze i w pieszych uczestniczących w ruchu drogowym , w zabawach ruchowych takich jak: „Na ulicy”, „Pomysl i stań przy.. „, „Gramy w zielone, żółte i czerwone”. Później przyszła pora, aby nabyte umiejętności zastosować w działaniu praktycznym – więc wybraliśmy się na długi spacer, uważnie obserwując znaki znajdujące się na ulicy, oraz bezpiecznie i prawidłowo poruszając się po niej. Wypełnieni wiadomościami wróciliśmy do przedszkola, aby „przelać” na papier wszystko czego się dowiedzieliśmy w pracach plastycznych.

« 1 z 3 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.