Dzień Bobrów 2019

„Bóbr się w Polsce dobrze miewa i wycina wszystkie drzewa. Nad rzekami pejzaż zmienia, już nie znajdziesz nigdzie cienia. (…)”

„O Bobrze” K. Kaczor.


Dziś w przedszkolu rozmawialiśmy o bobrach. Dzieci dowiedziały się , że podlega on częściowej ochronie gatunkowej i jest roślinożercą. Poznały jego wygląd oraz funkcję: ogona, wielkich zębów i futra. Wskazywały, który cień należy do bobra, dowiedziały się czym są żeremie. Rozwiązywały quiz , sprawdzając tym samym swą wiedzę. Wysłuchały opowiadania pt.: „Jak bóbr buduje dom?” – zadaniem dzieci było uważne słuchanie bajki, aby zapamiętać jak najwięcej cech tego zwierzątka. Następnie dzieci oglądały obrazki z rysunkami bobra i wspólnie zastanawiały się czy prawdziwy bóbr wygląda tak, jak w naszej bajce.
Wysłuchały też najważniejszych informacji i ciekawostek o bohaterze naszych zajęć.
Później postanowiliśmy się troszkę pobawić razem z bobrem – dzieci siedząc w kręgu mówiły wierszyk: „Na dywanie siedzi bóbr, co pokaże, to ty zrób!” – każdy przedszkolak na chwilę zamieniał się w bobra, a reszta dzieci wykonywała zadania. Nie zabrakło też zabawy: „Pobawimy się z bobrem”. Były też karty pracy tj.: „Rozpoznaj bobra”, „krzyżówka obrazkowa” – hasłem były oczywiście „Bobry”, pojawiła się również rozsypanka wyrazowa, z wyrazów należało ułożyć zdanie dotyczące bobra. Dzieci przechodziły przez labirynt i liczyły bobry. Na koniec każdy bardzo starannie wykonał pracę plastyczną.

« 1 z 2 »

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.